گروه داماهی کنسرت داماهی در شهریورماه 1394 در تالار آزادی برگزار شد

محل برگزاری کنسرت: تالار آزادی
دوره اجرا: شهریور ماه 1394
ساعت: ۲۱:۰۰

گروه اولين آلبوم خود را نيز منتشر کرده است و در قسمت خرید آلبوم میتوان اقدام به خرید آن کرد


داماهی در فرهنگ بومی جنوب ایران به معنی ماهی بزرگ است. در افسانه های جنوب ایران ، از ماهی بزرگی یاد شده که در خلیج فارس می زیسته و در بطن خود شهری آرمانی داشته است.


گروه داماهی متشکل از رضا کولغانی، ابراهیم علوی، حمزه یگانه ، دارادارایی و شایان فتحی در جریان فستیوال موسیقی تلفیقی در سال ۱۳۹۱در تهران شکل گرفت رضا ، ابراهیم و حمزه در این فستیوال با گروه دارا دارایی همنوازی میکردند و این نقطه شروعی بود برای داماهی.گروه داماهی در جریان جام جهانی برزیل در سال ۲۰۱۴ به این کشور سفر کرده و در پروژه تولید یک فیلم سینمایی با نام ( دو-ر-می-فا-صلح) در کنار ماهان میرعرب، گیتاریست و شایان فتحی درامر و نوازنده سازهای کوبه ای در شهر های مختلف برزیل با پیام صلح به اجرا پرداخت


گروه پس از بازگشت از برزیل، فعالیت اصلی خود را روی تولید اولین آلبوم خود گذاشت و اولین آلبوم رسمی خود را در شهریور ۱۳۹۴ روانه بازار نمود. همچنین داماهی علاوه بر اجرا در چند شهر برزیل و استیج رسمی فیفا در شهر کوریتیبا در شهرهای تهران و بندرعباس به اجرای کنسرت پرداخته و توانسته در چیزی نزدیک به یکسال از شروع فعالیّت رسمی ،طیف وسیعی از مخاطبین را با خود همراه سازد.


موسیقی داماهی بدون اصرار برای قرار گرفتن زیر چتر سبک و گونه ای موسیقیایی حاصل قرار گرفتن چند موزیسین ایرانی ، با ریشه ها و پیشینه های بعضا متفاوت ، در کنار یکدیگر است. هر چند که رد پای سبک های جاز، پاپ، راک، موسیقی افریقا و آمریکای لاتین و هند و محلی ایران در موسیقی آنها وجود دارد ولی داماهی همیشه در جستجوی صداست ، صدایی که بماند و در روح مخاطب اثر کند و از طریق حواس و عواطف با موسیقی همراه سازد.

گروه کاربن کنسرت زبان از دست رفته

محل برگزاری کنسرت: تالار آزادی
دوره اجرا: مهرماه 1394
ساعت: ۲۱:۰۰


گروه اولين آلبوم خود را نيز به زودى روانه ى بازار خواهد كرد


شروع رابطه ى اعضاى گروه كاربن بر مى گردد به سالهاى ٧٩-٨٠ در آن زمان سياوش امامى فرشاد فزونى و فرشاد رضايى در يك دانشگاه تحصيل مى كردند فزونى و امامى در رشته ى گرافيك و رضايى در رشته ى نقاشى در آن سالها اعضاى گروه هر كدام مشغول كارهاى شخصى خودشان بودند فرشاد فزونى كه مشغول كار بر روى آلبومى با نام "من و دوست غولم" با اشعار "شل سيلورستاين" به عنوان آهنگساز و خواننده و با همكارى هنرمندانى چون بابك رياحى پور، بابك آخوندى، رامين بهنا، شهرام شعرباف و... بود و علاوه بر آن آهنگسازى براى تئاتر را هم شروع كرده بود، سياوش امامى كه علاوه بر گروه شخصى خودش با نام "mute agency" و همكارى با هنرمندانى چون Collin bass بيسيست گروه "camel" همكارى با امير توسلى براى كار بر روى سريالها و فيلمهاى سينمايى را آغاز كرده بود، فرشاد رضايى كه علاوه بر تحصيل در رشته نقاشى تا مقطع كارشناسى ارشد و تدريس همين رشته در برخى دانشگاه ها به نوازندگى گيتار و كمى بعدتر به گيتار بيس روى آورده بود و آيدين رادكيا هم مشغول آهنگسازى و صدا سازى براى بازيهاى كامپيوترى مختلف در اين دوره بود


شكل گيرى گروه كاربن درسال ١٣٩٢ اتفاق افتاد، زمانى كه اعضاء گروه فعلى "كاربن" براى تنظيم كنسرتى به نام "زبان از ياد رفته" بر اساس قطعات آلبوم "من و دوست غولم " دور هم جمع شده بودند-فرشاد فزونى آن را در سال ١٣٨٤ منتشر كرده بود؛ كمى بعد على پناهى نيز به عنوان ويژوال آرتيست به اين گروه چهار نفره اضافه شد و سپس اين اجرا در تالار ايوان شمس به روى صحنه رفت، پس از آن اجرا، اعضاى گروه كه احساس مى كردند تجربه ى موفقى را در كنار هم سپرى كرده اند تصميم به تشكيل اين گروه و استفاده از ظرفيتهاى بالقوه و بالفعل يكديگر گرفتند و اين نقطه ى آغازين اين گروه به عنوان گروه " كاربن" شد.


اين گروه با استفاده از مدياهاى گوناگون سعى در فاصله گرفتن از يك گروه صرفاً موسيقايى دارد و به همين دليل هم اعضاى فعلى اين گروه متشكل انداز: فرشاد فزونى، سرپرست و خواننده، سياوش امامى گيتار الكتريك، فرشاد رضايى بيس، آيدين رادكيا درامز و على پناهى ويجوال آرتيست. اين گروه اولين آلبوم خود را نيز به زودى روانه ى بازار خواهد كرد.گروه بمرانی اتوبوس قرمز عنوان اولین آلبوم رسمی گروه بمرانی است.

بمرانی ابتدا با خوانندگی و نوازندگی بهزاد عمرانی کار خود را در سال 87 آغاز کرد. بهزاد عمرانی (خواننده و گیتار) که بمرانی را به عنوان نام مستعار خود انتخاب کرده بود، پس از اجرای چند برنامه فردی در سال 89 با مانی مزکی (ساز دهنی و ترومبون) و جهانیار قربانی (گیتار الکتریک) آشنا شد که نتیجه این آشنایی، تشکیل گروه موسیقی بمرانی بود.

این گروه موسیقی به تازگی آلبوم «مخرج مشترک» را منتشر کرده است.

گروه 3 نفره بمرانی از سال 89 اجراهای پژوهشی و کافهای خود را آغاز کردند و در ادامه آرش عمرانی (کیبورد) در اجراهای پژوهشی به گروه پیوست و بعدها کیارش عمرانی به عنوان نوازننده گیتار باس و آبتین یغماییان به عنوان نوازنده درامز به گروه اضافه شدند و اعضای اصلی بمرانی در قالب یک گروه موسیقی تجربی و مستقل شروع به فعالیت کردند.

ساخت و اجرای چند قطعه موسیقی تا سال 90 منجر به جمع آوری و ارایه آنها در آلبوم غیررسمی با نام "جورابهای لخت" شد. اجراهای پژوهشی و حضور در پرفورمنسها و برنامههایی نظیر جشن جوانان محک ادامه داشت تا سال 91 که به دعوت سجاد افشاریان گروه بمرانی نوازندگی تئاتر "صد سال پیش از تنهایی ما" را به عهده گرفت و در ادامه با حضور در "گروتسکی بر تبار شناسی دروغ و تنهایی" (دیگر کار سجاد افشاریان) اهالی فرهنگ و هنر بیش از پیش با بمرانی آشنا شدند. آشنایی که زمینه ساز حضور بمرانی در پروژههای تئاتری دیگری نظیر کانگورو(علیرضا اولیایی) هفت شب بامهمان ناخوانده در نیویورک (فرهاد آئیش)، داستان زمستان (مهدی کوشکی)، پروانه های غمگین من در یک صبح دل انگیز بهاری (سوگل قلاتیان) و بداهه گویی های برنارد آلبا (بهرام تشکر) شد. این فعالیت ها باعث شد که بنابر اعلام اداره تئاتر، بمرانی پرکارترین گروه موسیقی تئاتر در سال 91 لقب بگیرد.

ساخت تیتراژ برای فیلم مستند «میراث ناپدری» به کارگردانی "نیما مهدیان" و فیلمهای سینمایی "زاپاس" به کارگردانی "بهرنگ توفیقی" و "خوابزده ها" به کارگردانی "فریدون جیرانی" از دیگر فعالیت بمرانی در حوزه سینما است. کار با سجاد افشاریان با نوازدگی و بازیگری در نمایش "ننه دلاور بیرون پشت در" (سال 92) و اجرای پرفورمنسی در تئاتر "ایران استرالیا" (سال 93) ادامه پیدا کرد و این همکاری و سلیقه مشترک باعث شد سجاد افشاریان به عنوان مدیر هنری همراه بمرانی شود.

فضاهای متفاوت ساخته شده توسط بمرانی در تئاترهای مختلف ، توانایی گروه را در جذب طیف های گوناگونی از مخاطبین نشان داد و بر همین اساس نشر چکه در سال 92 آلبوم کودک خود را به بمرانی سفارش داد. این آلبوم که تولید و رونمایی از آن نزدیک به یک سال به طول کشید به عنوان اولین آلبوم سفارشی بمرانی در شهریور ماه 93 رونمایی و به مخاطبین عرضه شد که به عنوان یکی از معدود آثار تولید شده در حوزه موسیقی کودک، با استقبال خوبی مواجه شد.

همچنین سال 93، سال حضور بمرانی در صدا و سیما بود که از شاخص ترین آنها می توان به اجرای زنده در برنامه "خندوانه" به کارگردانی "رامبد جوان" اشاره کرد. این اجرا که با استفاده از تبلت و گوشی تلفن همراه صورت می گرفت، بدلیل نگاه متفاوت به ادوات موسیقی توسط بمرانی، مورد استقبال بسیاری از مخاطبین و منتقدین قرار گرفت و در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای پیدا کرد. در همین سال بود که بمرانی ضبط و آماده سازی «مخرج مشترک» اولین آلبوم رسمی اش را در استودیو صبا شرع کرد و سرانجام 9 خرداد ماه 94 در «خانه وارطان» تهران و در حضور مخاطبینش پرشمارش از آن رونمایی کرد. سپس "مخرج مشترک" را به شیراز برد و در مراسمی به یاد ماندنی برای اعضای گروه، در تاریخ 13 خرداد ماه 94 در «خانه زینت الملک» شیراز از آن رونمایی و آلبوم را به مخاطبینش ارائه کرد.

بمرانی دائما در تلاش برای ایجاد تغییر و تنوع در سبک موسیقی خود بوده است و لذا نمی توان آن را در سبک و دسته خاصی قرار داد. اما همواره تلاش کرده است که نگاه منحصر به خود را حفظ کند و این موضوع در سازبندی و آثار ارائه شده قابل مشاهده است. تجربه ساخت موسیقی با سازهای جدید و تجربه فضای متفاوت از قبل، در کنار کار گروهی و لذت خلق گروهی از جمله مهمترین عوامل اشتیاق اعضای بمرانی برای ادامه فعالیت گروه است.

گروه پالت آخرین اخبار کنسرت شهر من بخند را از اینجا مشاهده کنید!

سابقه شکل گیری گروه پالت باز می گردد به سال 1388. در آن زمان اعضای گروه به صورت جداگانه در پروژه های مختلف با یکدیگر همنوازی می کردند، از یک سو امید نعمتی (خواننده) به همراه دایوش آذر (کنترباس) و حسام الدین محمدیان پور (پرکاشن)، و از سوی دیگر روزبه اسفندارمز (کلارینت) و مهیار طهماسبی (ویلنسل)، که سابقه سال ها همنوازی با یکدیگر را داشتند، ترکیبی ساختند که آن را پالت نامیدند.

تازه ترین آلبوم موسیقی گروه پرطرفدار «پالت»، به نام «شهر من بخند»، در 26 اردیبهشت ماه سال 1394 رونمایی شد.

این دوستی طولانی و همنوازی های متعدد موجب شد که اعضای گروه به همراه کاوه صالحی (گیتار) در سال 1388 گرد هم آیند تا برای یک کنسرت خیریه در مؤسسه محک، به نفع بیماران سرطانی، برنامه ای ویژه اجرا کنند. کنسرت محک، گروه پالت را بر آن داشت تا در مدت بسیار کوتاه، چند قطعه موسیقی را تولید و در این برنامه اجرا کنند. پس از این اجرا، گروه پالت تصمیم گرفت تا به صورت جدی تر و فارغ از هر گونه مسائل حاشیه ای، به آهنگسازی پرداخته و آلبومی منتشر نماید.

گروه پالت در خرداد ۱۳۹۱ اولین کنسرت خود را در فضای کوچکی در گالری محسن برگزار کرد که با استقبال گسترده ای مواجه شد. این استقبال زمینه آن شد که گروه دو هفته بعد با یک درامر و آهنگساز هلندی به نام Robbert van Holzen چند قطعه از اجرای قبلی خود به همراه آهنگ های جدیدی که با همکاری رابرت ساخته شده بود در همان مکان اجرا کنند.

در شهریور ۱۳۹۱، هم زمان با آهنگسازی و ضبط آلبوم اول خود، گروه پالت موسیقی تئاتر «روایت ناتمام یک فصل معلق»، به کارگردانی هومن سیدی را، به عهده گرفت. این تئاتر، موجب شد که گروه پالت خود را به جامعه هنر ایران بیش از پیش معرفی نماید. سپس در آبان ۱۳۹۱ اولین کنسرت رسمی خود را در برج آزادی برگزار نمود. بعد از این اجرا و حتی قبل از انتشار آلبوم اول گروه نام این گروه بر سر زبان ها افتاد و در دنیای هنر ایران به عنوان یک گروه نوآور شناخته شد. همین امر سبب انتخاب این گروه برای ساخت موسیقی فیلم «ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری شد. فیلمی که جایزه های داخلی و بین المللی بسیاری را از آن خود کرد. گروه پالت در ۱۱ اسفند ماه سال 1391، اولین آلبوم پالت، به نام آقای بنفش، منتشر شد. استقبال از این آلبوم در ایران بسیار وسیع بود طوری که رکورد فروش آلبوم موسیقی در کشور را تا آن روز شکست و گروه را بر آن داشت تا در مرداد 92، 12 سانس اجرا در برج آزادی ترتیب دهد و بلیت‌های آن در اولین ساعات شروع بلیت فروشی به اتمام رسید. چند هفته بعد، گروه تور داخلی خود را آغاز کرد و در شهرهای زنجان، گرگان، شیراز و سنندج، به روی صحنه رفت و پس از آن راهی اروپا شد، و هم زمان با شرکت در فستیوال NEW SOUNDS FROM IRAN در شهر کلن در شهرهای کلن، میلان، پاریس، آمستردام، گوتنبرگ و استکهلم، به اجرای قطعات آقای بنفش پرداخت. گروه پس از بازگشت از تور اروپا، در آنونس تبلیغاتی فیلم «شهر موش ها» به کارگردانی مرضیه برومند حضور به هم رسانید و خود را در موفقیت‌ چشمگیر و بی سابقه این فیلم شریک کرد. از دیگر فعالیت های جانبی پالت در آن روزها، حضور در شبکه 4 صدا و سیما بود که در اقدامی نمادین به صورت پانتومیم، یکی از قطعات خود را اجرا کرد. این اقدام، بازخوردهای وسیعی هم در داخل و هم در خارج از کشور، به همراه داشت.

پالت در خرداد ماه سال 1393، به منظور تهیه یک فیلم مستند و همچنین اجرای کنسرت، راهی جام جهانی ۲۰۱۴ در برزیل شد. این گروه در این سفر طولانی، همزمان با حضور در این فیلم مستند، در شهرهای سائوپائولو، بلاهوریزونچه، کوریچیبا و سالوادور، به اجرای برنامه پرداخت. پس از بازگشت به ایران، گروه بار دیگر به آلمان رفت و در فستیوال Heimspiel Knyphauson در شهر Mainz در نزدیکی فرانکفورت، به اجرای موسیقی پرداخت. گروه پالت در آلمان با GISBERT ZU KNYPHAUSEN، خواننده و آهنگساز آلمانی، همکاری داشته است. گروه پس از بازگشت به ایران در مرداد 93، در جشن خانه موسیقی در عمارت مسعودیه، در برابر 1700 نفر، آقای بنفش را اجرا کرد. در این فستیوال که توسط خانه موسیقی برگزار می شد، شخصیت های سرشناس موسیقی ایران نیز به اجرای برنامه پرداختند.

پالت سپس عازم بندرعباس و رشت شد و در این شهرها نیز کنسرت هایی برگزار کرد. گروه پالت در مهر ماه ۱۳۹۳ به عنوان سفیر دایمی برنامه‌ی جهانی غذای سازمان ملل در ایران انتخاب و معرفی شد .از دیگر فعالیت های گروه، شرکت در فستیوال GOOD NEWS FROM IRAN در شهر مونیخ است. پالت در مونیخ با گروه TARAB نیز همکاری داشت. آخرین فعالیت گروه پالت، اجرای کنسرتی در اردیبهشت ماه 1394 در تالار وحدت بوده است که بلیت های آن در نخستین ساعت شروع بلیت فروشی به اتمام رسید. گروه در قسمت اول این کنسرت قطعاتی از آلبوم آقای بنفش و در قسمت دوم قطعاتی از آلبوم جدید خود را اجرا نمود.

امید نعمتی خواننده، داریوش آذر همخوان و نوازنده کنترباس، روزبه اسفندارمز کلارینت، امین طاهری درام و مهیار طهماسبی ویولن سل اعضای گروه «پالت» را تشکیل می دهند.


اعضای گروه گروه پالت یک گروه موسیقی تلفیقی ایرانی است

این گروه تاکنون در شهرهای مختلف ایران کنسرت‌های بسیار برپا کرده است.این گروه همچنین در سال ۱۳۹۲ کنسرت‌هایی را در پاریس، کلن، میلان، آمستردام، گوتنبرگ و استکهلم اجرا کرد.
ویژگی کلیدی گروه «پالت» سازبندی آن است. سازهای گروه پالت کنترباس، کلارینت، آکاردئون، گیتار، ویلن سل را شامل می‌شود. خوانندهٔ این گروه امید نعمتی است که سابقاً در گروه دنگ شو فعالیت داشته و با آواز سنتی آشناست. پالت اثر خود را با مشارکت اعضای خود با شش سلیقهٔ متفاوت می‌آفریند که این باعث تنوع آن می‌گردد. ترانه‌های آثار پالت یا اشعار کلاسیک هستند یا امید نعمتی آنان را نوشته است.